BMW E39 opinie, spalanie, dane techniczne, zużycie paliwa, opis, wady, zalety, informację, historia modelu, BMW serii 5

Co zamiast BMW E39?

Choć BMW E39 jest dla wielu wręcz idealnym samochodem trudno dziś znaleźć egzemplarz w dobrym stanie i jednocześnie w umiarkowanej cenie. Naprawdę zadbane samochody, z niskimi przebiegami, na zachodzie kosztują ponad 6000 EURO… i niestety będą trzymać cenę. Niekażdy jest w stanie zapłacić tak dużo za samochód… do tego tak stary samochód. Co więc można kupić zamiast E39?

Volvo V70/XC70/S60/S80 – nieniemieckie, nie znaczy ubogie

Używane V70 stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla E39 Touring. Samochód jest pojemny i dobrze wyposażony. Jego stylistyka, choć kanciasta, jest bardzo ciekawa i ponadczasowa. Ciekawą odmianą V70 jest XC70: podwyższone kombi cross-country. Coś pomiędzy E39 a E53. Jeśli potrzebujesz samochodu o lekko zwiększonym prześwicie a nie chcesz ciągle naprawiać przednich zderzaków w E39 kup XC70.

Dla szukających sedana o umiarkowanych kosztach utrzymania dobrą propozycją będzie S60. S80 to z kolei duża limuzyna, praktycznie samochód pomiędzy BMW E39 a BMW E38 (seria 7).

Mocną stroną Volvo jest bardzo dobre wyposażenie. Reflektory xenonowe czy skórzana tapicerka występują bardzo często. Kolejna zaleta to doskonałe turbodoładowane silniki benzynowe, które dobrze znoszą LPG. Wiele Volvo pochodzi ze Szwecji, roczne opłaty za starsze samochody są tam wysokie więc Szwedzi „chętnie” się ich pozbywają, choć często są to samochody w bardzo dobrym stanie. Mandaty w Szwecji są wysokie a prędkość na autostradach jest ograniczona do 120 km/h.

Szczególnie godnym konkurentem E39 są Volvo z napędem 4×4. Takich egzemplarzy również nie brakuje. Niestety przednionapędówki prowadzą się bardzo średnio jak wszystkie FWD.

Kia Opirus

Optirus to taka seria 7 w oferia Kia. Samochód jest rzadko spotykany ale ze względu na to, że kupujący boją się takich „wynalazków” bardzo tani. W cenie E39 z 2001 roku kupimy Optirusa z 2006 roku. Auta są dobrze wyposażone. Niestety Optirus posiada przedni napęd i przymułowatą 4-ro biegową skrzynię biegów… mimo, że samochód dość nowy technicznie bliżej mu do E34 niż do E39.

Hyundai Sonata IV

Jeśli sercem kupilibyście E39 ale zwyczajnie boicie się takich starych aut zainteresujcie się Sonatą IV generacji. Samochód wygląda nowocześnie jest nieźle wyposażony… niestety jedno ale. Nie znajdziemy w żadnej Sonacie IV reflektorów xenonowych.

Chevrolet Epica

Epica produkowana była w latach 2006-2012. Potem model ten został zastąpiony przez model Malibu. Krótko potem Chevrolet zaprzestał sprzedaży samochodów w Europie. Omawiana Epica bazuje na… samochodach Daewoo, oraz na Oplu Vectrze C i Insigni. Epice z 2008 roku kupimy w cenie poliftowej E39. Zaletą samochodu są 6-cio cylindrowe, rzędowe silniki benzynowe. Jak w BMW. Niestety 2.0 jest bardzo słaby, zaledwie 150 KM, a 2.5 sprzężony tylko z automatem General Motors. Samochód nie posiada również (w żadnej z opcji) reflektorów ksenonowych. Jest to jednak na tle wiekowego BMW serii 5 prawie nowe auto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

96 − = 90